Hakkımızda

Bosphorus Shoes

Sanat Zanaatkarın Elinde Aşka Dönüşür…’’™

Bir işletmeden ziyade meslek aşkı ile bütünleşmiş nesillerin buluştuğu yerdir Bosphorus Ayakkabı…
Her neslin bir öncekinden almış olduğu meslek aşkını kendisinden sonraki nesillere aktarması ve mesleğin gelişimine katkı sağlama anlaşı ile meslekte öncü olmuş nesillerin kurduğu temeller üzerinde büyümüş bir firmadır bosphorus ayakkabı…
Firmamızın kurucusu ve yönetim kurulu başkanımız Hanifi Koçak ilk olarak 1973 yılında mesleğe gelmiş ve o tarihlerin en büyük ustaları ile çalışarak eğitimini almış ve kendisini geliştirmiştir. Kurucumuz Hanifi Koçak meslek eğitiminin büyük bölümünü İstanbul Beyoğlu semtinde yer alan zamanın en iyi ayakkabılarının üretildiği bölgede tamamlayarak ustalık sıfatını kazanmıştır.

Geçen zaman içerisinde mesleğin çeşitli kollarında faaliyet göstermiş ve en nihayetinde moda tasarımcısı olarak çizgiye yön veren konumu ile her daim üreticilere yönlendirmiştir. Halen aktif olarak firmamız moda tasarım bölümünün kontrolü ile bizzat tasarımların başında yer almaktadır.

Firmamız; 40 yılı aşkın süredir sektörün içinde yer almakta olup, her daim giyici odaklı ve kaliteden ödün vermeksizin çalışmalarını sürdürmüştür. Bizzat yöneticilerin dahi üretimin her aşamasında içinde yer aldığı bir otokontrol ile tüm kadromuzun birincil önceliği daima kalite olmuştur.
Firmamız; kalite ve konforu titizlikle bir araya getirilmesi üzerine kurulu vizyonumuz, her zaman üretimin her alanında konusunda uzman ekiple çalışılmasına dayanmaktadır. Bu vizyon ile zamanın önünde, modanın içinde ve her zaman kalitenin öncülerinden olmayı başarmıştır.

Çalıştığımız Ülkeler

Avrupada; İtalya, Almanya, Yunanistan ve Fransa

Türk Cumhuriyetleri’nde; Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan

Ortadoğu ve Uzakdoğuda; Irak, İran, Suudi Arabistan, Hindistan ve Pakistan

pazarın büyük bölümünü oluşturan Rusya Federasyonu gibi bir çok ülke ile dolaylı ve doğrudan çalışmalarımız devam etmekte  olup, hem modanın takibi hem de ihracat anlaşmaları ile faaliyet ve çalışmalarımızı özveri ile yürütmekteyiz.

Sağlık, Ayaktan Başlar…

Üretilen ürünün bir insanın hayatına dokunmak olduğu gerçeği, her zaman sektöre bakışımız ve misyonumuz olmuştur. Bu vizyon ve misyon, 40 yıllık tecrübe ve meslek aşkı ile Bosphorus Shoes ailesi olarak her zaman sağlığınız önceliğimiz olacaktır.
Bosphorus Shoes